Dostawa i wysyłka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Zwijana treść

Czy wszystkie Wasze napoje są bezalkoholowe?

Tak. W Beztrosko sprzedajemy wyłącznie napoje bezalkoholowe, co w świetle polskiego prawa oznacza, że zawierają maksymalnie 0,5% objętości alkoholu. 0,5% oznacza tylko niewielką ilość alkoholu. Każdy produkt, który przechodzi przez naturalny proces fermentacji, zawiera śladowe ilości alkoholu. Dotyczy to wielu produktów spożywczych, w tym octu, bananów, chleba, soków owocowych, a nawet lemoniady. 

Napoje bezalkoholowe, takie jak kombucha, mogą zawierać do 0,5% alkoholu, ale informacja ta nie musi być ujawniona przez producenta, ponieważ napoje te nie znajdują się w kategorii napojów bezalkoholowych. To samo dotyczy deserów i innych produktów spożywczych, chociaż niektóre z nich mogą zawierać więcej niż 0,5% alkoholu.

Musielibyście wypić ogromne ilości tych napojów, żeby poczuć wpływ alkoholu. A niektóre badania sugerują, że fizycznie nie możesz się upić spożywając napoje o zawartości 0,5% alkoholu.
https://link.springer.com/article/10.1007/s00194-012-0835-8#page-1

Na stronie staramy się stosować precyzyjne oznaczenia dotyczące faktycznej zawartości alkoholu. Jeśli szukasz czegoś całkowicie bez alkoholu, wypatruj tagów na stronie produktu z oznaczeniem 0,0%.

Jak przechowywać otwarte butelki?

Zawsze czytaj etykiety na butelkach. Znajdziesz na nich wskazania, w jakich warunkach przechowywać dany napój po otwarciu. Jako że napoje bezalkoholowe nie zawierają naturalnej substancji konserwującej, jaką jest alkohol, często po otwarciu wymagają przechowywania w lodówce oraz spożycia w określonym przedziale czasu.

Czy mogę spożywać te napoje będąc w ciąży?

Lekarze zalecają unikanie napojów nawet z niewielką ilością alkoholu podczas ciąży. Jeśli chcesz mieć pewność, że dany napój jest bezpieczny dla Ciebie i Twojego dziecka, upewnij się że jest oznaczony jako zawierający 0.0% zawartości alkoholu. Zawartość alkoholu podajemy w zakładce “składniki” na stronie każdego napoju.

Czy Wasz napoje można bezpiecznie spożywać w trakcie przyjmowania leków?

Chociaż te produkty mają niską zawartość alkoholu lub nie mają go wcale i nie powodują upojenia, zawsze warto skonsultować się z zaufanym lekarzem w przypadku wątpliwości dotyczących Twojego stanu zdrowia czy konkretnych składników tych napojów.

Jak najlepiej spożywać napoje bezalkoholowe z Beztrosko?

To zależy, co pijesz! Co do zasady, większość bezalkoholowych spirytów została opracowana jako baza do koktajli, choć wybrane z nich można spożywać w czystej formie. Bogatą bazę przepisów na bezalkoholowe koktajle wykorzystujące nasze napoje znajdziesz tutaj. Przygotowaliśmy też kilka gotowych zestawów naszych napojów, z których w łatwy sposób przygotujesz proste i smaczne drinki. Zestawy te znajdziesz tutaj.

Większość bezalkoholowych aperitifów sprawdzi się też z dobrym tonikiem.

Nasze bezalkoholowe wina można spożywać tak jak ich alkoholowe odpowiedniki.

Moja przesyłka została uszkodzona, co mam zrobić?

Najmocniej Cię przepraszamy! Dokładamy wszelkich starań, aby pakować Wasze przesyłki w sposób całkowicie bezpieczny i niezniszczalny, ale niestety natura szklanych butelek jest taka, że czasem najlepsze zabezpieczenia nie ochronią ich przed stłuczeniem. Napisz do nas na hello@bezdrinks.com załączając zdjęcie uszkodzonej przesyłki, a my niezwłocznie wyślemy Ci nowe napoje.

Czy wino bezalkoholowe jest mniej kaloryczne od zwykłego wina?

Zasadniczo tak. O ile mniej, to oczywiście zależy od konkretnego produktu, ale niektóre wina mają nawet o 80% mniej kalorii od swoich alkoholowych odpowiedników. Przykładowo Riesling Kolonne Null, który znajdziesz w naszym sklepie bezalkoholowym zawiera 19 kcal na 100 ml, podczas gdy alkoholowy Riesling typowo zawiera ok 80 kcal na 100 ml.

Główną przyczyną, dla której napoje bezalkoholowe zawierają mniej kalorii w porównaniu do ich alkoholowych odpowiedników, jest oczywiście alkohol. Zatem kiedy alkohol jest usuwany lub całkowicie pomijany w procesie, otrzymujemy napój o niskiej kaloryczności.

Oczywiście, istnieje wiele napojów bezalkoholowych, które zawierają “puste kalorie”, takie jak silnie słodzone napoje gazowane. Brak alkoholu nie czyni ich automatycznie zdrowymi. W naszym sklepie staramy się oferować napoje alternatywne dla alkoholu, które jednocześnie nie są cukierkami w płynie.

Co oznaczają pojęcia sober curious i mindful drinking?

Sober Curious to refleksja nad tym, jak spożywanie alkoholu wpływa na ciało, umysł i nasze relacje z innymi, a także jak mogłaby wyglądać nasza codzienność, gdybyśmy ograniczyli w niej obecność i rolę alkoholu. Podobnie, Mindful Drinking to przemyślane podejście do konsumpcji alkoholu. Osoby pijące świadomie obserwują, uczą się i ostatecznie kontrolują swoje spożycie.

Jak więc wygląda świadome picie? Wielu świadomych pijących moderuje swoje nawyki. Niektórzy na przykład wybierają napoje o niższej zawartości alkoholu, ograniczają liczbę drinków spożywanych przy danej okazji, nie piją w dni robocze czy robią dłuższą przerwę od alkoholu. A niektórzy rezygnują z alkoholu całkowicie.

Pamiętaj: nawet w naszym społeczeństwie zdominowanym przez alkohol, spożywanie go nigdy nie jest obowiązkowe. Świadome picie polega na decydowaniu, co jest dla Ciebie dobre, dzisiaj, w danej chwili. Więcej o trendzie mindful drinking oraz sober curious przeczytasz tutaj.

Gdzie mogę odebrać swoje zamówienie gdy wybiorę “odbiór osobisty”?

Po odbiór zamówień zapraszamy do naszej siedziby na Warszawskim Śródmieściu przy ul. Klonowej 20/26 (okolice Placu Unii Lubelskiej).

Dlaczego wina bezalkoholowe nie są tańsze od win alkoholowych?

Wino bezalkoholowe zaczyna swoje życie jako zwykłe wino alkoholowe, a następnie zostaje poddane dealkoholizacji. Dealkoholizacja, czyli usunięcie alkoholu z wina, jest dodatkowym etapem w procesie i stanowi dodatkowy koszt dla producenta. Między innymi z tego powodu wina bezalkoholowe są często droższe niż ich klasyczne warianty. Po więcej informacji na temat dealkoholizacji wina odsyłamy do naszego artykułu.